Про місто

Площа
«Тараса Шевченка»

Реконструйована площа ім. Т. Г. Шевченка була урочисто відкрита 19 грудня 2018 року. На площі встановлено лавки, а також є доступ до Wi-Fi, щоб жителі Христинівки та гості міста могли відпочивати з комфортом. Проект реконструкції було реалізовано за ініціативи народного депутата України Антона Яценка. На оновленій площі гармонійно поєднуються елементи української історії, культури та сучасного мистецтва, а саме:

Про Нас

Пам’ятник Дмитру «Байді» Вишневецькому

Як засновнику першої Запорізької Січі, першому гетьману українського козацтва, старості Канівському та Черкаському, встановлений на оновленій площі Шевченка в місті Христинівка. Його висота сягає 4.6 метрів. Ініціатор встановлення пам’ятника народний депутат України Антон Яценко.

Про Нас

Світлодинамічна арт-інсталяція

На оновленій площі імені Тараса Шевченка у місті Христинівка встановили єдину в Україні арт-інсталяцію, присвячену Тарасу Шевченку — видатному українському поету, письменнику, художнику, громадському та політичному діячу. Завдяки цьому Христинівку вже назвали «Другою Батьківщиною Кобзаря».

Про Нас

Сцена

Декорована рослинно-геометричним орнаментом народної української вишивки.

Про Нас

Сонячний годинник

Викладений плиткою сонячний годинник, який показує час за допомогою тіні.

Про Нас

Шахова дошка з фігурами

Maecenas lectus purus, pulvinar sed rutrum id, laoreet cursus nibh. Duis eu purus at convallis vehicula.
Про Нас

Арт-інсталяція, присвячена Тарасу Шевченку

На оновленій площі імені Тараса Шевченка у місті Христинівка встановили єдину в Україні арт-інсталяцію, присвячену Тарасу Шевченку — видатному українському поету, письменнику, художнику, громадському та політичному діячу. Завдяки цьому Христинівку вже назвали «Другою Батьківщиною Кобзаря».

Ініціатором проекту став — Народний депутат України Антон Яценко. Світлодинамічна арт-інсталяція розташована на символічній «Розі Вітрів». На гранях об’ємної фігури представлено: зображення постаті Тараса Шевченка у різні періоди його життя: дитинство, юність, молодість,
зрілий вік. Герби міста Христинівка і Черкаської області, традиційні українські орнаменти.

Герб Черкаської області увінчаний стилізованим портретом Тараса Шевченка. На зображенні символічно показаний зв’язок Кобзаря з Батьківщиною: село Моринці, Черкаська область.

Про Нас

Фонтан зі скульптурою козака Мамая

Ідеалізований образ українського лицаря-козака, мандрівного бандуриста, кобзаря, відомого з XVIIІ–XIX століття.
Козак Мамай — духовний символ українців, який уособлює звитяжницькі ідеали народу, його світоглядні орієнтири та націотворчі спрямування. Фонтан знаходиться на площі Соборності.

Пам’ятник Івану Гонті

Пам’ятник Івану Гонті — перший в Україні монумент на честь уманського сотника, одного з організаторів гайдамацького повстання 1768 р.

Монумент знаходиться у місті Христинівка, адже рідне село Івана Гонти знаходиться поруч з містом. Ініціатор встановлення пам’ятника — міський голова Микола Наконечний, автор роботи — В. Сулима.

Урочисте відкриття відбулось 24 жовтня 2009 року. Висота монумента — 12 метрів. В руках український козак тримає булаву, а біля його ніг стоїть гармата. Скульптура ватажка гайдамацького руху нагадує українцям про те, що вони мають боротися за рідну землю та з її поневолювачами.

Про Нас
Про Нас

Вежа

На головній площі Христинівки вимурували ратушу, ніби у старовинних містах Європи. Башта, вежа – обов’язковий елемент такої будівлі.

На високій вежі ратуші встановлено годинник у стилі ретро, який кожні 15 хвилин озивається мелодійним передзвоном. Погодинно христинівські куранти вимірюють час мотивами українських пісень.

Основою будівництва ратуші послужив старий постамент, на якому раніше стояв пам’ятник Леніну. Чи не єдиний приклад, коли залишки символів тоталітарного режиму зуміли використати практично, з користю для міста. Ідея будівництва ратуші у Христинівці належить міському голові Миколі Наконечному.

Про Нас

Соборна площа

Урочисте відкриття «Соборної Площі» відбулось 26 грудня 2017 року. Оновлена площа стала справжньою окрасою міста Христинівка, тому туристам варто переконатись в цьому і побачити:

  • Безкоштовний атракціон «Весільна Карусель» зі світловим та музичним супроводом;
  • Пішохідні фонтани;
  • Фонтан зі скульптурою козака Мамая;

На всій території площі можна підключитись до безкоштовного Wi-Fi. Ініціатором проекту став народний депутат України Антон Яценко.

Про Нас

Місцезнаходження

Україна, м. Христинівка

info@khrystynivka.com.ua

Слідкуй за нами